пʼятниця, 22 січня 2016 р.

Список основних нормативно-правових документів педагога-організатора

Список основних нормативно-правових документів педагога-організатора
1.     Загальна декларація прав людини, прийнята і проголошена Генеральною асамблеєю Організації Об'єднаних Націй 10 грудня 1948 року.
2.     Декларація прав дитини, проголошена Генеральною асамблеєю Організації Об'єднаних Націй 20 листопада 1989 року.
3.     Конвенція про права дитини, прийнята Генеральною асамблеєю Організації Об'єднаних Націй 20 листопада 1959 року.
4.     Всесвітня декларація про забезпечення виживання, захисту і розвитку дітей, прийнята на всесвітній зустрічі на вищому рівні в інтересах дітей, яка відбулася в Організації Об'єднаних Націй у м. Нью-Йорку 30 вересня 1990 року.
5.     Конституція (Основний Закон) України, прийнята Верховною Радою України 28 червня 1996 року.
Закони України
1.     «Про освіту» від 23.03.1996 р. № 100/96-ВР (зі змінами і доповненнями).
2.     «Про загальну середню освіту» від 13.05.1999 р. № 651-XIV.
3.     «Про позашкільну освіту» від 22.06.2000 р. № 1841-III.
Укази Президента України
1.     «Про затвердження Національної доктрини розвитку освіти» від 17.04.2002 р. № 347/2002.
2.     «Про додаткові заходи щодо забезпечення виконання Національної програми «Діти України» на період до 2005 року» від 24.01.2001 р. № 42/2001.
3.     «Про Національну програму «Репродуктивне здоров'я 2001-2005 рр.» від 26.03.2001 р.№ 203/2001.
4.     Про затвердження «Комплексної програми профілактики злочинності на 2001- 2005 рр.» від 25.12.2000 р. № 1376/2000.
5.     «Про програму профілактики і лікування артеріальної гіпертензії в Україні» від 04.02.1999 р. № 117/99.
6.     «Про невідкладні додаткові заходи щодо зміцнення моральності у суспільстві та утвердження здорового способу життя» від 15.03.2002 р. № 258/2002.

7.     «Про Національну програму правової освіти населення» від 18.10.2001 р. №992/2001.

Інтернет-ресурси для вчителів української мови та літератури | Методичний портал

Інтернет-ресурси для вчителів української мови та літератури | Методичний портал

понеділок, 11 січня 2016 р.

Гарна мотивація для тих, хто має сумніви у своїх можливостях)))

Нехай плітки вам душу не неволять!

Не треба плакать. Нічого кричать!

Не бійтеся, коли про вас говорять!

Лякайтеся, коли про вас мовчать!
Н.Баклай

понеділок, 4 січня 2016 р.

Новорічний розважальний захід

Новорічний розважальний захід
«Роби зі мною, роби як я, роби краще, ніж я»


Дата проведення: 04.01.2016
Час проведення: 12.00
Вікова категорія: 5-6 класи

МУЗИКА «В ГОСТЯХ У СКАЗКИ»

Вед.  Добрий день, друзі! Ми раді вітати вас у новому році на розважальній вікторині «Роби зі мною, роби як я, роби краще, ніж я» Вітаємо вас з Новим роком! Сьогодні ми зібралися, щоб трохи розважитися.  Ви готові грати?  Пропоную  сформувати дві команди, обрати капітана та придумати назви!
(формують команди)
Друзі, дозвольте представити вам наше журі, яке буде спостерігати за вашою грою та допоможе обрати найкращу команду________________________________
Ну що ж, команди сформовані! Можемо розпочинати! Для розминки пропоную  конкурс для капітанів команд.

Конкурс «Утримай сніжинку»
Кількість учасників необмежена. Діти отримують по легенькому невеликому шматочку вати. Їх завдання по команді почати дути на нього таким чином, щоб шматочок не упав. Той, хто протримає сніжинку в повітрі довше за всіх – переміг. (Є три спроби)
МУЗИКА "ЗА ОКНОМ ЗИМА"
Вед. Дякуємо нашим кмітливим капітанам! Перемогла команда__________________

Конкурс «Театральний» (картки с завданнями)
Вед. А зараз конкурс для справжніх театралів. Зараз кожна команда отримає по 3 картки, у картці завдання, яке команда повинна виконати. Учасник повинен пройтися (ніби на подіумі) як вказано у картці. На підготовку – півхвилини. Час пішов.
Бажаючим конкурсантам видаються картки з завданням, яке вони виконують без підготовки. Оцінюється  акторська майстерність. Від 1 до 3 балів. Треба пройтися перед столиками як:
- жінка з важкими сумками;
- горила по клітці;
- горобець по даху;
- курка по двору ;
- дівчина у вузькій спідниці на високих підборах;
- хлопець, що залицяється до дівчини;
На підготовку командам 1 хвилина!
МУЗИКА  «ПОДИУМ»
Вед. Дякуємо нашим чудовим акторам! Шановне журі оцінить акторську майстерність кожної команди. А на нас чекає наступне змагання!

Гра «Новорічна мелодія»
Вед. Кількість гравців – 2 учні з кожної команди.
У цій грі всі повинні співати, окрім однієї людини, ведучого. Кожен згадує улюблену новорічну пісню. За знаком ведучого гравці починають співати, але про себе. А от коли ведучий грюкне двічі, всі продовжують співати вголос і якомога голосніше. Головне - утримати мелодію і не переплутати слова, незважаючи на звукові перешкоди. Переможе той, хто доспіває пісню до кінця, жодного разу не збившись!
Ну що ж, перемогла команда________________________________________________

Вед. Переходимо до іншого конкурсу.

Конкурс «Дід Мороз посміхається»
Кількість учасників 7 від команди.
 На стіну (стіл)  вішається (кладеться)  два обличчя Діда Мороза у шапці, але на обличчях нічого немає. Команди беруть по маркеру та по команді біжать до листа. Їх завдання намалювати риси обличчя Діда Мороза: шапка, ніс, брови, очі, рот, щічки, бороду. Кожен гравець малює щось одне. Перемагає команда, що перша виконала завдання. Можна давати дітям різні завдання: намалювати Діда Мороза веселого, сумного, злого, радісного тощо. Ще один варіант гри – зав’язати дітям очі, щоб їм було складніше малювати.
МУЗИКА  «БЕЛАЯ ЗИМА»
Вед. Молодці, найкраще обличчя Діда Мороза визначить наше журі! А ми продовжуємо!

Конкурс «Умілі руки» 
Кількість учасників 2 пари. 1 пара учасників з кожної команди.
 Одному з учасників пари видаються товсті зимові рукавиці. Їхнє завдання — якнайшвидше застебнути більшу кількість ґудзиків на сорочці чи халаті, який одягається поверх одягу партнеру по грі. Хто швидше це зробить, той і переміг. Завдання зрозуміле? Тоді поїхали!
МУЗИКА "ТРИ  БЕЛЫХ  КОНЯ"
Вед. Дякуємо нашим учасникам! Перемогла команда_____________________
Конкурс «Склади пазли»
Участь беруть всі учасники з кожної команди. Завдання: якнайшвидше скласти пазли!
(РОЗДРУКУВАТИ КАРТИНКИ Й РОЗРІЗАТИ ЇХ НА МАЛЕНЬКІ ФІГУРКИ)
Вед. Умови зрозумілі? Тоді розпочинаємо!
МУЗИКА  "КОНОПУШКИ НОВОГОДНИЕ"

Вед. Перемогла команда ______________________________________________!

Вед. А зараз запрошую до себе по 3 учасники з кожної команди на гру!
Гра «Викуп подарунків»

Всі стають в коло. Ведучий передає «сніжок» з паперу або вати по колу. В цей час ведучий примовляє:
Сніжок зі снігу ми катаєм,
Новий рік ми зустрічаєм,
Раз, два, три, чотири, п`ять –
Тобі пісеньку співать!
(...танок танцювать, вірш розповідать, всіх поздоровлять, загадку загадать і т.д.)
Той, хто виконує завдання отримує подарунок та виходить з кола. Гра прождовжується поки всі в колі не отримають подарунка.

Вед. Ну що ж, настав час підбити підсумки нашого свята! Поки наше шановне журі рахує бали, мені б хотілося розповісти вам про те, як саме з*явилася традиція дарувати подарунки на Новий рік! Хочете дізнатися???

Про саму легенду дарування подарунків написано багато. А от де вперше почали дарувати подарунки за прикладом святого та як по-справжньому його називати розкажу більше.

Отож, день Святого Миколая перетворився на дитяче свято найімовірніше у середньовічній Німеччині. Там напередодні цього свята батьки презентували дітям новий зимовий одяг. Згодом почали робити це таємно, вночі, щоб діти вірили в чудеса святого. А потім, окрім чи замість одягу, почали дарувати іграшки, солодощі і клали їх у черевики чи шкарпетки, які діти напередодні виставляли біля каміну. Неслухняні діти отримували в’язку різок. (Все як і у нас сьогодні).

Згодом ця традиція поширилася і у сусідніх країнах (Австрії, Чехії, Іспанії, а звідти до Нідерландів, Польщі, а відтак до України). У часи Реформації, прихильники якої заперечували надто активне вшанування святих, у деяких протестантських країнах замінили Святого Миколая на новонародженого Ісусика, який приносив подарунки на Різдво. І лише в Нідерландах і надалі відзначали свято Сінтер Клаас, яке згодом дісталося і до США. Там назва була спрощена на Санта Клаус, але поширилася різдвяна традиція дарування.

Ось так з’явився відомий тепер на весь світ казковий персонаж. До речі, образ «Санти» як старенького, трохи пузатого, червонощокого дідуся з мішком за плечима вперше був описаний у віршованій казці Клемента Кларка Мура у 1823 році, яку він розповів своїм дітям. Вірш випадково був опублікований і отримав широку популярність. Але це ще не все. Сучасного Санта Клауса зобразила та популяризувала у комерційних цілях саме компанія Сoca-Cola у 1931 році. Червоно-біле вбрання казкового дідуся символізує основні кольори компанії. Причому, кока-кольного Санту художник змалював з цілком реальної людини – свого друга і сусіда Лу Прентіса. Так, Санта став комерціалізований, а його образ все більше віддалявся від прототипу.

Стосовно Діда Мороза, то тут дещо інша історія. Його почали популяризувати у СРСР у 30-х роках ХХ ст., щоб замінити святого Миколая та на противагу популярному Санті, оскільки тодішній лад був атеїстичний та антикапіталістичний. Радянський Дід Мороз приносив подарунки на Новий Рік. Сучасний його образ дуже подібний до американського Санти, але його формували переважно художники та кінематографісти колишнього СРСР. В Україні ж вперше провели організоване новорічне свято для дітей за участю Діда Мороза у 1935 році. Так з’явився ще один зимовий персонаж.

Крім того, Святий Миколай відомий під багатьма іншими іменами: Mikulás (Чехія, Словаччина, Угорщина), Nikolaus (Німеччина), Père Noël (Франція), Pai Natal (Португалія), Babbo Natale (Італія), Noel Baba (Туреччина), Sinterklaas (Нідерланди), Father Christmas (Великобританія) і вже зовсім не подібні до нашого чи відомого нам звучання Dzmer Papi (Вірменія), Joulupukki (Фінляндія), Moş Crăciun (Румунія), Julemanden або Julenissen (Данія). 

Отож, саме Святий Миколай є прообразом Санта Клауса та альтернативою Діда Мороза. На жаль, останні два витвори настільки видозмінились від свого передвісника, що вже не можливо вбачити у них образ святого. Але, як би ми його не називали, його місія всюди залишається одноковою – приносити радість і дітям, і дорослим. Пам’ятайте традиції. Даруйте та отримуйте подарунки. І насолоджуйтесь святом.


Скільки цікавого у світі, правда ж?
Вед. Шановне журі, Вам слово!



Дякуємо всім за участь у розважальній грі «Роби зі мною, роби як я, роби краще, ніж я».  Успіхів вам  у новому році, здоров*я, вірних друзів, миру та злагоди! До нових зустрічей!